ترونیکس (TRX) رمزارز ترون چیست؟

تفاوت ترون با اتریوم چیست؟

het-volledige-team-achter-tron
 1. اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) استفاده می‌کند. در سمت دیگر، الگوریتم اجماع مورد استفاده در ساختار بلاک چین ترون، اثبات سهام نمایندگی شده (Delegated Proof of Stake) است.
 2. شبکه ترون قادر به پردازش بیش از 1000 تراکنش در ثانیه است. این در حالی است که اتریوم می‌تواند 25 تراکنش در ثانیه را پردازش کنند. بنابراین ترون Tron از مقیاس پذیری بسیار بالاتری بهره می‌برد.
 3. هر بلاک در شبکه رمزارز ترون TRX تقریبا هر 3 ثانیه یک بار تولید می‌شود. زمان تولید بلاک در اتریوم ETH نیز 15 ثانیه است.
 4. شبکه اتریوم از زبان برنامه‌نویسی Solidity استفاده می‌کند، که یک زبان مختص توسعه قراردادهای هوشمند است. اما ترون، با امکان برنامه نویسی به زبان‌های مختلف مانند جاوا، کار را برای توسعه‌دهندگان بسیار آسان کرده است.

مزایای ترون چیست؟

 1. سرعت تراکنش: زنجیره بلوک ترون در مقایسه با سایر رمزارزها بسیار سریع است. ترون معاملات خود را تقریباً در 15 ثانیه پردازش می کند. در مقایسه پردازش تراکنش بیت کوین بیش از 10 دقیقه طول می‌کشد.
 2. تمرکز بر بازارهای خاص: از آنجا که شبکه ترون بر بازار خاصی یعنی صنعت سرگرمی، رسانه و بازی تمرکز دارد، شبکه بسیار کارآمد است.
 3. هزینه‌ تراکنش پایین: هزینه تراکنش در شبکه ترون، فقط 0.0001 دلار است. این بدان معناست که ترون یکی از کمترین هزینه‌های معاملاتی را در بین رمزارزها را دارد.
 4. حفظ حریم خصوصی: ترون به حریم خصوصی کاربران خود را بسیار اهمیت می‌دهد. ترون از روشی به نام “اثبات دانش صفر” استفاده می کند، که حفظ حریم خصوصی همه کاربران را امکان پذیر کرده است.
 5. کوین سوزی: کوین سوزی به این معنی است که تیم مرکزی یک ارز رمزپایه اقدام به خرید، جمع‌آوری و از چرخه خارج کردن تعدادی کوین خود می‌کنند. این کار باعث می‌شود که از عرضه آن آلت‌کوین کاسته شود و همیشه هم عرضه پایین‌تر باعث بالاتر رفتن قیمت می‌شود).
 6. امکان توسعه برنامه‌های غیر متمرکز(Dapps): کاربران توانایی توسعه dApps در شبکه ترون را دارند. با توسعه یک dApp در شبکه و با ارائه محتوا در آن، کاربران می‌توانند در دارایی‌های دیجیتال جایزه بگیرند. این پاداش می‌تواند به صورت کوین‌های ترون باشد یا به صورت توکنی باشد که خودشان ایجاد کرده‌اند و توسط ترون پشتیبانی می‌شود. بنابراین کاربران می‌توانند به خاطر تلاش های خود در تهیه یک برنامه و محتوای این برنامه پاداش دریافت کنند.

معایب ترون چیست؟

 • عرضه بسیار گسترده کوین‌ها: یکی اشکالاتی که توسط کارشناسان رمرارزها ذکر شده است، تعداد کوین‌هایی است که می‌تواند ایجاد شود، یعنی 100 میلیارد. از آنجا که این عدد بسیار زیاد است، یک واحد رمزارز هرگز ارزش زیادی نخواهد داشت. به همین دلیل، تجارت با این رمزارزها از نظر بسیاری ناخوشایند است.

خرید و فروش رمزارز ترون:

Buy-Sell-Tron

ترون TRX در چه صرافی‌هایی معامله می‌شود؟

TRX-EXCHANGE

آیا ترون ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

--

--

--

خرید تتر، خرید بیت کوین، خرید ترون، خرید اتریوم coinkade.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Coinkade Exchange

Coinkade Exchange

خرید تتر، خرید بیت کوین، خرید ترون، خرید اتریوم coinkade.com

More from Medium

Socially engaged music: “Mein Land” by Rammstein”: A critique of xenophobia and anti-immigration…

How to Help Putin Out

The Best Offenses and Defenses | Basketball on Paper Ch3

A chat with TezosThugs